Bilinmeyen Yönleriyle 20 Koreli Ünlü

Bilinmeyen Yönleriyle 20 Koreli Ünlü

Bilinmeyen Yönleriyle 20 Koreli Ünlü

Bizler onları tv ve sahnedeki yetenekleri tanısak da Koreli ünlüler günlük hayatlarında farklı ilgi alanlarına sahip. Kimi stres atmak kimi hobi amaçlı da olsa Koreli ünlülerin birbirinden ilginç ve farklı eğilimleri var. Bakın bizim bildiğimizin haricinde hangi Koreli ünlüler başka hangi konularda uzmanlaşmışlar?

1. Girls' Generation'dan Yuri


Girls’ Generation’dan Yuri sertifikalı bir dalışçı. Atletik yapısıyla bilinen Yuri, tüplü dalış dersleri aldı ve yeteneklerini katıldığı Law of the Jungle programında sergiledi.

2. SoyouSoyou sertifikalı bir güzellik uzmanı. Eğer işler yolunda gitmeyip sahnelerde başarı yakalayamasaydı yapacağı işi hazırdı. 

3. Choo Sung Hoon


Choo Sung Hoon bebek masajı konusunda eğitim almış biri. Kızı Choo Sarang'ın doğumundan sonra bu işe girişen Choo Sung Hoon fanlarına bu yeteneklerini “The Return of Superman”de sergiledi.

4. Girl’s Day’den MinahMinah katıldığı “Ecovillage” adlı varyete programında ciddi anlamda kazma işleri konusundaki yeteneklerin gösterdi! Çok sıkı çalışıp lisans alan idol böylelikle programdaki inşa işlerine katılabildi.

5. Lee Seo JinLee Seo Jin, çeşitli su ekipmanları kullanımı üzerinde eğitim aldı. Aktör tvN’deki “Three Meals a Day” programındaki tekneyi kendi başına çalıştırabilmesini de buna borçlu. Lee Seo Jin aldığı eğitim hakkında yazılı sınavda zorlandığını fakat uygulamada zorluk çekmediğini söylüyor.

6. HyunyoungEski Rainbow üyesi Hyunyoung "Kore Yoga Akademisi"nden yoğa eğitmeni sertifikasına sahip. Hyunyoung, genel yoga öğretileri haricinde hamileler ve çocuklar için de özel yoga egzersizleri konusunda da kendini geliştirmiş.

7. Min Jin WoongAktör Min Jin Woong annesinin tavsiyesi üzerine hemşirelik eğitimi almış!

8-9. Lee Soon Jae and Kim Sang JoongLee Soon Jae ve Kim Sang Joong sigorta şirketlerinin reklamlarında oynayabilmek için yasa gereği sigorta planlama üzerine eğitim aldılar.

10. Oh NamiKomedyen Oh Nami can kurtaranlık, saç yapımı ve zirai mühendislik gibi birçok alanda uzman.

11. Shinhwa’dan Kim Dong Wan


Shinhwa üyesi Kim Dong Wan, Kanada Kayak Eğitmenleri Birliği'nden kayak eğitmenliği sertifikası almış.

12. BESTie’den DahyeEski BESTie üyesi Dahye, yoga konusunda tescilli bir başka K-Pop idolü. Dahye sadece yoga öğretmenliği yapmaktan öte bir de bu konuda kitap yazarak yoga bilgilerini daha fazla insanla paylaşmış oldu.

13. MAMAMOO’dan SolarMAMAMOO'dan Solar bir lider olarak oldukça ilginç üç farklı sertifikaya sahip! Rehabilite konusunda sertifikalı olan Solar bu eğitimi nedeniyle "gülme terapisti" ve eğlence liderliği" gibi ünvanlara da sahip olmuş. Ne kadar zamanda bu sertifikaları aldığı sorulduğunda Solar'ın cevabı ise "sadece üç gün".

14. Crayon Pop’tan ChoaKore mutfağı üzerine lisans sahibi olan Choa günün birinde bu yeteneklerini bir yemek programında sergilemek istiyor.

15. Seo Ye Ji


Aktris Seo Ye Ji çok farklı yetenek ve hobilere sahip biri! Yetenekleri arasında origami ve balon sanatı olan ünlü oyuncu ayrıca gençlere doğru bilgi sağlamak adına cinsellik eğitimi bile almış.

16. Kim Tae Hee

Kim Tae Hee de dalış konusunda eğitim almış ünlülerden. Arkadaşı Honey Lee'nin tavsiyesi üzerine dalış yapmaya merak saran Kim Tae Hee bu sayede geçmişte yaşadığı su ile ilgili travmatik bir olayın üstesinden gelebilmiş.

17. Lee Byung HunLee Byung Hun projeden projeye koştururken bir hobiye yoğunlaşmak istedi ve kahve üzerinde eğitim almaya karar verdi. Lee Byung Hun artık tescilli bir barista.

18. Park Ha SunAktris Park Ha Sun aerial yoga denilen havada yoga eğitimi için Hindistan'a gitti ve uluslararası lisans edindi. Hava yogası, geleneksel yoga, pilates ve dans hareketlerinin bir araya gelmesinden oluşmuş bir kombinasyondur.

19. Berry Good’dan TaehaBerry Good üyesi Taeha, drone uçurma konusunda ilk sertifikalı K-Pop ödülü! Boş vakitlerinde eğitim merkezinin yolunu tutan Taeha bol bol pratik yapıyor. 

Taeha stresini bu şekilde attığını söylüyor.

20. FTISLAND’dan MinhwanFTISLAND üyesi Minhwan kızarmış tavuk hastası ve bunun üzerine “Chimmelier” denilen ve kızarmış tavuk parçalarını tatma ve markasını tanıma gibi bir teste tabii oldu ve başarıyla geçtiği testen bir de sertifika kazandı.

Kulağa daha çok eğlence gibi gelse de bu sertifika Minhwan'ın gerçek bir tavuk uzmanı olduğunun resmi ispatı!

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın