Askerdeyken G-Dragon'un Özlediğimiz 7 Eşsiz Özelliği

Askerdeyken G-Dragon'un Özlediğimiz 7 Eşsiz Özelliği

Askerdeyken G-Dragon'un Özlediğimiz 7 Eşsiz Özelliği

Gözümüz aydın! K-Pop'un kralı geri döndü!

BIGBANG’den G-Dragon, Şubat 2018’de askere gitmesinden bu yana K-pop camiasında dev bir boşluk varmış gibi hissediyorduk fakat şimdi nihayet zorunlu hizmetini tamamladığı için yeni projelerini görmeyi sabırsızlıkla beklemekteyiz. İşte şimdi GD uzaktayken hayatımızda nelerin eksik olduğunu ve aynı zamanda ne kadar eşşiz bir sanatçı olduğunu kez daha hatırlama şansı!

1. Müzik Dehası

G-Dragon'un altına imzasını attığı bir çok şarkı olduğu bir sır değil. Çığır açan “Lies” dan, “Heartbreaker”, “Ringa Linga”, “Fantastic” e uzanan hit şarkılarının yanı sıra, BIGBANG'ın parçalarının büyük çoğunluğunu ve kendi solo şarkıları için sözleri yazdı ve müziklerini yaptı.

GD her zaman müziğin sınırlarını zorladı ve taze, deneysel şarkıları sadece dünya çapında popüler değil genel olarak K-pop müzik türü üzerinde son derece etkili oldu. Adına uygun olarak “One of a Kind”, 2012 yılında piyasaya çıkmasından yıllar sonra bile hala dikkat çekecek kadar eşsiz olan birçok şarkılarından biri.


2. Duygusallığı

G-Dragon’un şarkıları genellikle çok kişiseldir fakat evrensel anlamda gayet ilgi çekicidir. 2013 çıkışlı single “Crooked” GD'nin müzik videosunda GD baş döndürücü bir şekilde duygusal zirveler arasında geçiş yapıyor:

kendinden geçercesine mutluluktan ani öfkeye...


Ve diğer ruh hallerini maskeleyen son derece yürek burkan yalnızlığa.

Untitled, 2014"in nostaljik mükemmel sadeliği gibi işleri ağırdan alsa bile aynı şekilde işliyor.


3. Canlı Performansları

G-Dragon sahne varlığını deyim yerindeyse icat etti ve karizması, duygu aktarımı onu adeta yenilmez kılıyor. Bir insan bir odaya sadece bir bakışta hükmedebilir...


Veya birkaç etkileyici adımla:


İdol, sahnede yaratıcı kıyafetleri, güçlü canlı vokali, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile her performansını büyüleyici kılıyor.

GD, “Crooked” ile 2013 Mnet Asya Müzik Ödülleri'nde erkek solo sanatçı olarak "En İyi Dans

Performansı Ödülü"nü kazandı.


4. Moda Anlayışı

G-Dragon’ın moda anlayışı benzersizdir ve giydiği her şeyin (kelimenin tam anlamıyla herhangi bir şeyi) üzerinde iyi görünmesini sağlar. Sık sık giysi - aksesuarları karıştırıp eşleştiriyor, kimsenin giymeye cesaret edemediği çılgınca kıyafetleri giyiyor ve benzersiz bir saç rengini denerken aynı zamanda saç modelini değiştirebiliyor da. Sadeliği ve kendinden emin tavırlarıyla GD'ye her kıyafet bir şekilde mükemmel uyuyor.


GD, aynı zamanda çift cinsiyetçi tarzıyla da tanınır ve sık sık kadınların kıyafetlerini giyer ve tırnaklarını boyayarak mevcut moda sınırlarını adeta yerinden oynatır.

“Vogue” çekimlerini nasıl unutabiliriz?


Bu moda ikonunun kendi markasını yaratması şaşırtıcı değil! PEACEMINUSONE sadece bir moda markası değil, aynı zamanda GD için de anlamlı bir proje: dünyanın hala hedeflememiz gereken bir barışı sağlamak için henüz sahip olmadığı gerçeği üzerine bir yorum; "Hala eksi 1'deyiz!"

5. Sanatsal Vizyonu

GD’nin deneyimleri moda ile sınırlı değil. Müzik videoları, konseptleri çoğu zaman sınırları zorluyor ve sanat anlayışımıza ve hatta G-Dragon’un kendisine meydan okuyor. G-Dragon çarpıcı, estetik ve metaforik öğelerle dolu 2013'deki “Coup d'Etat” adlı şarkısının klibinde olduğu gibi kendini yeni baştan yaratıyor.


Onun daha neşeli şarkıları bile bir anlamla kaplıdır; “Crayon” adlı parçasında giyinir kuşanır, bir kadın kılığında karşımıza çıkar, ordan oraya dolanır durur, kendi psikolojisini analiz eder ve genel olarak hayatın hiç endişelenmeye değer olup olmadığını - “Neden bu kadar ciddi?” (Why so serious?) diyerek sorgular.


6. Hit Şarkıları

GD bulaşıcı bir şekilde hype şarkılar yazma konusunda ustadır ve enerjik parçalarından biri olan “Crayon” birçok örnekten sadece bir tanesi. Diskografisi, Coup d’Etat albümünden “R.O.D”, “Niliria” şarkılarının süslediği daha birçok B-Side parçalarıyla doludur:


7. Kwon Ji Yong

G-Dragon’un dualitesi, kişiliğinin en ilgi çekici yönlerinden biridir. G-Dragon sahne boyunca büyüleyici ve havalı kıyafetler giyerken, Kwon Ji Yong olarak (GD’nin gerçek adı) daha sessiz, biraz utangaç ve çok sevimli olabiliyor.


GD, G-Dragon kişiliğinden askere gitmeden önceki “Act III: M.O.T.T.E.” adlı son turunda sıyrıldı ve Kwon Ji Yong'un parlamasını sağladı.


Kwon Ji Yong'un sevimli tavırlarını, yumuşak yönünü karizması kadar seviyoruz ve hiç kuşkusuz G-Dragon'u özlediğimiz kadar özlediğimizi söyleyebiliriz.


Ve GD'nin bu iki güzel ve özel kişiliğinin gelecekte bizlere neler getireceğini dört gözle bekliyoruz.

Peki siz G-Dragon askerdeyken en çok hangi yönünü özlediniz?

Benzer Konular
2 Yorum
  1. GD aşkı 15 Kasım 2019

    GD seni çok özledim

Yorum Yazın