Kore'ye Göre Dünya Çapında Popüler Olan K-pop Grupları

Kore'ye Göre Dünya Çapında Popüler Olan K-pop Grupları

Kore'ye Göre Dünya Çapında Popüler Olan K-pop Grupları

K-Pop'un popülaritesi denizaşırı ülkelerde anormal bir yükselişte ve K-Pop grupları hızla yurtdışındaki varlıklarını güçlendiriyorlar.Aslında, bazı gruplar kendi ülkeleri Kore'de olduklarından daha popüler.Uluslararası olarak daha büyük bir hayran kitlesine sahip olan bu gruplara bir göz atalım.


Stray Kids

Stray Kids, JYP Entertainment bünyesinden çıkma bir grup oldukları için başlangıçta Koreli netizenlerin ilgisini çekerken, Şimdi  Koreli fanlarına kıyasla çok daha fazla uluslararası fanları var.


ATEEZ

ATEEZ, ABD'de çıkışlarından önce çektikleri realite şovu sayesinde hızla uluslararası üne kavuşmayı başardı. Başlangıçta Youtube'da KQ Fellaz olarak tanıtılan grup, dünya çapında hayranlar tarafından seviliyor.


EVERGLOW

EVERGLOW’un uluslararası başarısı ilk şarkıları "Bon Bon Chocolate" ile başladı. Kore'deki popülariteleri yavaşça artarken, grup yurtdışında hala Kore'dekinden daha popüler.


KARD

KARD'ın benzersiz yönlerinden biri, K-Pop endüstrisinde nadir bulunan bir karma grup olmalarıdır. ABD hayranları karma cinsiyetten oluşan bir grup görmekten çok mutlu oldu ve onlara çok destek gösterdi. KARD, Kore'de hala nispeten iyi bilinirken, Kore'deki hayran kitlesi, uluslararası hayran kitlesi kadar fazla değil.


MONSTA X

MONSTA X, daha yoğun ve karanlık konseptleri sayesinde uluslararası alanda daha çok popülerliğe  sahip. MONSTA X'in Kore'de bir ünü var, fakat müziklerinden  çok fizikleri ile oldukça dikkat çekiyorlar.


Dreamcatcher

Dreamcatcher, benzersiz rock ve dark konseptiyle uluslararası alanda hayranların dikkatini anında çekti - ve bu tipik sevimli kız grubu konseptlerinden gerçekten çok farklı. Özellikle Avrupa'da ve Batı'nın bazı bölgelerinde oldukça yüksek popülerliğe sahipler.


A.C.E

A.C.E’nin yeteneği Latin Amerika’da geniş çapta tanındı ve grup orada tura bile çıktı. Ancak, henüz Kore'de ana akım popülerliğe ulaşmış değiller.


GOT7

GOT7 başlangıçta Kore'de popülerken, grubun popülaritesi yeni konseptleriyle azaldı. Üyeler, daha küçük bir Kore hayran kitlesine sahip olma konusundaki rahatsızlıklarını dile getirdiler. Buna rağmen, GOT7 denizaşırı ülkelerde oldukça popüler.

Sizin favori grubunuz hangisi?

Benzer Konular
2 Yorum
  1. Blink 27 Ocak 2021

    Ben en çok BLACKPİNK\'i seviyorum sevdiğim tek k pop grubu

  2. meryem 15 Ekim 2020

    Got7 ve monsta x en guzel kpoplar bence

Yorum Yazın