Taemin ile 3 Nesil K-Pop

Taemin ile 3 Nesil K-Pop

Taemin ile 3 Nesil K-Pop

Taemin, SM Entertainment'ın en yetenekli sanatçılarından ve sektörün en iyi dansçılardan biri olarak kabul edilen bir idol.

4 Ekim’de SuperM ile yaptığı debut Taemin'in K-Pop deneyimlerinden sadece biriydi. Taemin aslında kariyeri boyunca dört kez farklı projelerle debut yaptı ve her seferinde farklı K-Pop nesillerini yakalayan bir isim olmayı başardı!


1. SHINee


Taemin’in ilk debutu 25 Mayıs 2008’deki ana grubu SHINee ile birlikteydi. Grup ikonik şarkıları "Replay" ile hızlı bir şekilde büyüdü. SHINee en yetenekli K-Pop gruplarından biri olarak tanındı ve Taemin grubun dans makinası olarak öne çıktı.


SHINee, Girls’ Generation, Super Junior ve 2PM gibi gruplarla birlikte, ikinci nesil K-Pop'un son dönemlerini yakaladı.

2. YOUNIQUE Unit


YOUNIQUE Unit teknik olarak toplama bir grup olmasına rağmen eğlence sektöründe büyük bir sıçrama yaptı. 2012'de ki ilk debutlarında  SM Entertainment'ın dans efsanelerinden biri olarak görülen Taemin, Super Junior'dan Eunhyuk ve Super Junior-M'den Henry, EXO'dan Kai ve Luhan ve Girls 'Generation'dan  Hyoyeon ile birlikte “MAXSTEP” şarkılarını seslendirdi. .”

YOUNIQUE, EXO, AOA, B.A.P vb. İle birlikte üçüncü nesil K-Pop dönemi gruplarındandır.

3. Solo Debut


Taemin, ilk solo debutunu "Danger" adlı şarkısıyla 13 Ağustos 2014'de yaptı. “Danger” şarkısının koreografisi Amerikalı koreograf Ian Eastwood ve SM’nin performans yönetmenliği ekibi BeatBurger tarafından yapıldı. Koreografiyi çalışmak için Taemin'in L.A.'de bir dans stüdyosu kullanması bile gerekmişti.

4. SuperM


Sonunda, Taemin dördüncü ve günümüz nesil K-Pop döneminde tekrar debut yaptı! SuperM, eğlence endüstrisine manşetten giriş yaptı ve listelerde zirveye oynadı.


Her daim çalışkan ve aktif olan Taemin'in ilk debutundan 10 yıl sonra bile popülerliğini koruması, K-Pop'un tartışmasız en büyük idollerden biri olmasının en büyük kanıtı.


Benzer Konular
1 Yorum
Yorum Yazın