Netizenlerden Bazı Çinli İdollere Yasaklama Dilekçesi

Netizenlerden Bazı Çinli İdollere Yasaklama Dilekçesi

Netizenlerden Bazı Çinli İdollere Yasaklama Dilekçesi

Koreli netizenler, bazı idollerin Kore'de tanıtımını yasaklamak için ulusal bir imza kampanyası açtı.

Son tarihi tartışmaların ışığında, Koreli netizenler, EXO'dan Lay, f (x) 'den Victoria, eski PRISTIN üyesi Kyulkyung, Cosmic Girls' Cheng Xiao, Xuanyi, Meiqi gibi bazı idollerin Kore'de tanıtım yapmasını yasaklamak için bir dilekçe hazırladılar. . Bildirildiği gibi, netizenler, birkaç Çinli K-Pop idolü Çin'in Kore Savaşı'na askeri müdahalesinin anısına desteklerini göstermeye başladıkları için son birkaç gün içinde öfkelerini dile getirdiler.

Dilekçede, netizenler "Güney Kore'deki tanıtımlarına yüzsüzce devam ederken tarihsel anlatıyı değiştirmek isteyenleri görmek istemediklerini" savundular. Dilekçede ayrıca, "Çin'in katılımını anmak için propaganda malzemeleri üretmeye, film çekmeye ve televizyonda en çok izlenen zamanlarda belgesel yayınlamaya devam ettiğini" belirtti.

Dahası, dilekçe destekçileri, bu idollerin "Kore'de çıkış yaparak popülerlik kazandıklarını" ve artık etkilerini Kore tarihinin anlatısını çarpıtmak için kullandıklarını savundu. Dilekçede, "Bu durum, diğer Çinli izleyicileri ve Kore tarihi hakkında bilgisi olmayan uluslararası izleyicileri etkilediği için hız kazanıyor."

25 Ekim 21:55 itibariyle, dilekçe 11.711'in üzerinde destekçiye sahip oldu ve o zamandan beri dilekçe yöneticiler tarafından inceleniyor.


Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın