JYP Entertainment Youngjae Hakkında Açıklama Yaptı

JYP Entertainment Youngjae Hakkında Açıklama Yaptı

JYP Entertainment Youngjae Hakkında Açıklama Yaptı

20 Ekim'de birisi, bir çevrimiçi toplulukta Mokpo Teknik Lisesi'nde  geçirdiği süre boyunca Youngjae tarafından işlenen okul şiddetinin kurbanı olduğunu iddia eden bir paylaşımda bulunmuştu. Birden fazla Kore haber kaynağı, gönderideki gerçek tutarsızlıklara dikkat çekti; örneğin, Youngjae henüz okula ilk geldiği ve GOT7 ile çıkış yapmaya hazırlandığı yıl suçlamayı yapan kişi Youngjae ile birlikte lisede 2. ve 3.sınıflarında birlikte olduklarını idda etmişti. Söz konusu gönderi o zaman içerisinde silindi.

Ertesi gün, JYP Entertainment, Youngjae'nin hikayesini anlatan ve iddialarının ayrıntılarını doğrulamak için gönderinin yazarına ulaştıklarını açıklayan bir ilk açıklama yayınladı.

22 Ekim'de JYP Entertainment, gönderinin yazarı ile görüştükten sonra yeni bir açıklama yaptı, suçlayanın, iddialarını desteklemek için herhangi bir kanıt sunamadığını ve gelecekte sanatçılara karşı yapılma ihtimali olan gerçek dışı suçlamalar içinde yasal tedbirler alacaklarını belirtti.

İşte JYP Entertainment’ın açıklamasının tamamı:

Merhaba, biz JYP Entertainment.

Sanatçımız Youngjae ile ilgili tartışmaya ilişkin açıklama yapıyoruz.

Youngjae hakkında yazıyı yazan kişiyle görüştük ve yazıda bulanan iddialara ilişkin uyan durumlar bulunsa da, okulda şiddet olduğuna dair iddialarını destekleyecek herhangi bir kanıt sunamadılar.

Hem bu olay hem de diğer davalarla ilgili olarak, hakarete, sanatçılarımız hakkında hiçbir maddi delil olmaksızın asılsız yalanların yayılmasına veya ek söylentilere yanıt olarak kesin yasal işlem başlatacağımızı bildirmek isteriz.

Teşekkür ederiz.


Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın