İrene Hakkında İlk Yazıları Yazan Editörden Açıklama

İrene Hakkında İlk Yazıları Yazan Editörden Açıklama

İrene Hakkında İlk Yazıları Yazan Editörden Açıklama

Editör Kang Kook Hwa, Irene'in itiraf ettiği kaba davranışları hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Daha önce bildirildiği gibi, Irene editör Kang Kook Hwa'nın hesabında bahsi geçen öfkeli idol olduğunu kabul etti ve eylemlerinden dolayı özür diledi. Editör şimdi tartışmaya ilişkin ek bir açıklama yaptı:

"Çoktan yara aldım ve bu yara asla unutulmayacak. Bir insan olarak saygınlığımı sürdürmek için C kişisinden doğrudan bir özür almak istedim bunun yanında B şirketi ve C kişisindeki sorumlularla  tanıştım. Dünkü toplantıya öncülük ederken, biraz zaman ve müzakere adımları gerekiyordu.

llk gönderiyi yükledikten sonra herhangi bir işlem yapmamamın nedeni, bu tür bir durumda beklendiği gibi her an çok mantıklı ve net bir yargıya varmak zorunda olmamdı. En büyük sebep, daha büyük bir yanlış anlama yaratmak istemememdi ve herhangi bir temelsiz spekülasyon veya kaosla beslenmek istemiyordum.

O olaydan hemen sonra, beni işe alan B şirketi personelinden ve olayın yerinde bulunan ve onun hatalarını fark eden yöneticilerinden bir özür aldım, bu yüzden herhangi bir mantıksız karar vermemem gerektiğini düşündüm.

Hiçbir zaman C kişisinin grubu için stilist olmadım ve 20 Ekim Salı günü bir günlük stilist olarak bir çekim programı için dışarıdan geldim. (Bu program bana ilk sorulduğunda 5 Ekim oldu ve 6 Ekim'de resmi bilgileri aldıktan sonra B firmasının talepleri doğrultusunda hazırladım ve C grubu 15 gün sonra kaldı.)

Gönderimde 'ilk tanıştıkları kişi' dememin nedeni, C kişisinin 2016'da başka bir dergi çekiminde onunla çalıştığımı tamamen hatırlamamasıydı (bunu dünkü toplantıda da onayladım) ve ayrıca olay sadece benim başıma değil, programıma yardımcı olmaya gelen bir diğer editör ve bir asistanın başına da gelmişti.

Bu nedenle özür için toplantıya eşlik eden ikili, B şirketi sorumluları ve C kişisi ile görüştüm ve her biri C kişisinden özür aldı.

Başından beri, C kişisinin hayranlarının pervasızca nefret yorumlarına cevap verme gereği olduğunu düşünmemiştim. Şu anda da aynı şeyi düşünüyorum. Bunca zamandır herhangi bir eylemde bulunmamamın nedeni, yanlışı düzeltmem gerektiğini düşündüğüm andan itibaren temel amacım iki şey içindi: böylece C 'kişisi bu tür davranışları başkalarına göstermeyeceğine dair söz verecek ve bana, ekibimdeki diğer iki kişiye özür dileyecek. ' Bu hedeflere ulaşıldığı için dün resmi bir özür aldıktan sonra her şeyi durdurdum.

Bazılarının uydurduğu öykülere göre, hiçbir parasal görüşme yapılmadı. (Sadece üzerinde çalıştığım 20 Ekim'de bir günlük programdan maaş ve ücretlerin silinmesini bekliyorum.) Dünkü toplantıda 'müzakere' kelimesi hiç gündeme gelmedi. Müzakereler için değil, özür için bir toplantıydı.

Sonuna kadar kendimi korumalıydım. Artık kayıtsız insanların ayrım gözetmeyen saldırılarını üstlenmek için hiçbir nedenim olmadığından ve yanlış anlamalar ortaya çıkmayacağından, B şirketinden ve C kişisinden, suçlarını kabul etmeyi, özür dilemeyi ve bir daha bu yaşananların tekrarlanmayacağına söz vermeyi içeren resmi bir özür beyanı talep etmiştim. Benim için de, bu yazı aracılığıyla kendi açıklamalarımla sonuncusu olacak.

Ben tek kişiyim Bana verilen iş ne olursa olsun, inandığım iş ahlakına bağlı kalarak elimden gelenin en iyisini yaparak yaşadım. Ben de yaşıyorum ve hatalar yapıyorum. Bazıları için kötü, bazıları için iyi biri olabiliyorum. Bu, C kişisi için de aynıdır. Bu olayın sadece kişisel bir olay olduğunu söyleyemem. Bu, asgari saygınlığı korumak ve şimdiye kadar sahip olduğumla aynı deneyimi yaşayan her meslektaşım için kişisel aşağılamadan kurtulmak için yaptığım bir eylemdi.

Bu yaraların üstesinden gelmek, yaşamaya devam etmek için çok çalışacağım ve elimden geleni yapacağım. Artık bu olayla ilgili herhangi bir işlem yapmayacağım. Bu kendim için değil, dün toplantıya gelen C kişisi için son düşündüğüm şeydi. Bu nedenle, C kişisine içtenlikle önem veren bir hayranıysanız, çizgiyi aşmayı bırakabileceğinizi umuyorum. Bu sözler beni hiç incitmeyecek ve C kişisi için de olumlu bir etkide bulunmayacaktır.

Son olarak, bu durum ne kadar büyük olursa olsun, kişisel mahremiyete ve kışkırtıcı medya manipülasyonu için yaratılan söylentilere bu şekilde dahil olacağımı tahmin etmiştim. Ne yaparsam yapayım engelleyemeyeceğim bir şey olsa da, durdurmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili kendi tarafımda ayrı ayrı hazırlanıyorum.

Mesajım uzadı. Benim açımdan, bunu yazmaktan başka seçeneğim yoktu. Sizin için sorun yarattığı sebebiyle şahsen B şirketi çalışanlarından özür dilerim.

Son olarak, bu yazıyı okuyanlara bu isteği içtenlikle iletiyorum. Umarım bütün spekülasyonları artık durdurursunuz ki yaşanan olaylar yüzünden bu haberlerin içinde bulunan kişilerde kalıcı yaralara sebebiyet vermezsiniz.

Daha önce bildirildiği gibi, editör Kang Kook Hwa bir ünlü tarafından nasıl kötü muamele gördüğüne dair ilk elden bir açıklama yaptı ve birçok netizen, editörün "Monster" ve "Psycho" hashtagleri nedeniyle söz konusu kişinin Red Velvet üyesi Irene olduğunu tahmin etti. Daha sonra Irene, gönderide idol olduğunu kabul etti ve özür diledi. O zamandan beri, Red Velvet üyesiyle ilgili hem iyi hem de kötü deneyimler rapor edildi.


Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın