HyunA Zihinsel Sağlığı Hakkında İçini Açtı

HyunA Zihinsel Sağlığı Hakkında İçini Açtı

HyunA Zihinsel Sağlığı Hakkında İçini Açtı

HyunA zihinsel ve fiziksel sağlığı hakkında samimi bir şekilde içini döktü.

28 Kasım'da, HyunA nasıl hissettiğini ve zihinsel, fiziksel olarak iyi olabilmek adına neler yaptığını paylaştı. Ayrıca, hayranlarına kendine daha iyi bakacağını söyledi. Aşağıda, Instagram gönderisinin tam çevirisi bulunmakta:

"Merhaba hayranlarım ve beni destekleyenler. Bunun doğru seçim olup olmadığını bilmiyorum ama uzun süre düşündükten sonra paylaşmaya karar verdim. Dürüst olmak gerekirse, çok küçüklüğümden beri sahnede olmayı hayal ediyordum. Her nasılsa hayallerimi gerçeğe dönüştürdüm ve büyürken çok fazla sevgi ve ilgi topladım. Her zaman benim için bir çok fırsatın olduğunu düşünürdüm, bu yüzden çok minnettarım ve dürüst olmak gerekirse, bu beni çok heyecanlandırdı. Bazen bunun için üzüldüm. Zaman geçti ve bu isteklerimin olması beni bir takım şeylere borçlu hissettirdikten sonra büyüdüm. Hata yapmamak için baskı hissettim yoksa sonuçlarla karşılaşacaktım. Hasta olduğumu fark etmeden geriye bakmadım çünkü başkaları tarafından seçilmek istedim. Ama iyi olduğumu düşündüm çünkü etrafımda iyi insanlar vardı ve hayranlarım beni destekliyordu. İyi olmadığımı ilk fark ettiğimde 2016'ydı. Yıllarca doktor randevusu almayı erteledikten sonra 2016 yılında yaptım ve depresyon ve ankisiyete rahatsızlığımın olduğunu duyduğumda şok oldum. Sanırım bu tanıya bir yıl daha inanmadım. Şimdi, doktorumu iki haftada bir görmeye devam ediyorum ve birçoğunuzun beni desteklediği kadar kötü düşünmemeye çalışıyorum. Fakat bir gün, herşey sanki çöktü. Birkaç kez daha oldu. Endişelerimin panik ataklarından biri olduğunu düşündüm, ancak doktorum detaylı kontrol altına alınmasını önerdi. Vazovagal senkop(Beyne kan akışının azalmasından ötürü kaynaklanan ani bilinç ve duruş kaydı) tanısı kondu. İlk başta harap oldum ve bunu kimseyle paylaşmak istemedim. Sahnede olmak istedim. Eğer sık ​​sık çıkacak olursam ya da hasta olduğum bilinseydi kimsenin beni işe almayacağını düşünürdüm. Ama bu sırrı bu kadar uzun süre tutamazdım. Bir reklam filmi çekerken ya da sahne alırken bana güvenen ve bana iş verenler için üzülmüştüm. Sonunda kim olduğum ve yaşadıklarım hakkında net olmak için yeterince cesaret topladım. Kendime daha iyi bakacağım ama kimse mükemmel olamaz sanırım. Bence kendimle ilgilenmek için geç değil. Bundan sonra olduğu gibi her zaman dürüst olacağım. Okuduğunuz için teşekkürler."


Benzer Konular
1 Yorum
  1. Hyuna❤️ hayranı 04 Aralık 2019

    Senin sağlığın herşeyden önemli lütfen ❤️❤️❤️❤️❤️n kendine iyi bak biz seni hep sahnelerde enerjik bir şekilde dans edip şarkı söylerken görmek istiyoruz

Yorum Yazın