Choi Jong Hoon FTISLAND'dan Ayrıldı

Choi Jong Hoon FTISLAND'dan Ayrıldı

Choi Jong Hoon FTISLAND'dan Ayrıldı

K-Pop camiasındaki skandal dalgası gün giderek şiddetleniyor ve içini yeni idolleri katıyor.

Seungri'nin de dahil olduğu sohbet grubuna dahil olduğu yönünde adı ortaya atılan FTISLAND'dan Choi Jong Hoon'un üç yıl önce sarhoş araba kullanırken yakalandığı ve bu olayı ört bas etmek için bağlantılarını kullandığı bildirildi.

YTN'in haberine göre idol üç yıl önce sarhoş araba sürerken yakalandı ve polis memurundan olayı örtbas etmesini istedi. O günden bu yana Jonghoon polis memuru ile yakın irtibat halinde oldu.

Buna istinaden de polis Choi Jong Hoon'un polis bağlantılarını araştırmak üzere soruşturma başlattı.

Haberde ayrıca Jonghoon'un Seungri ve Jung Joon Young ile birlikte sohbet grubuna katıldığı iddia edildi.

Olayın ardından FNC iddiaları yayınladı fakat bazı fanlar idolün gruptan ayrılmasını istedi. Ajans ise grubun aynı zamanda lideri olan Choi Jong Hoon'un gruptan çıkarılmayacağı tavrını bir süre korudu.

Bunu takiben SBS, idolün ajansının bile haberi olmadan olayın üstünü kapattığını ve Burning Sun olaylarına adı karışan Seungri, Mr. Kim ve Jung Joon Young ile sus payı olarak ödenen para hakkında yazıştıklarını ifşa etti.

Yazışmada Choi Jung Hyun'un isim vermeden "Neyse ki x hyun'un yaptığı iyilikle kurtuldum." yazdığı ve Bay Kim'in "Jong Hoon iyi bir tecrübe edindin. Kelepçelendin ve polisin önünde kaçtın. Heyecanı hissetmiş olmalısın." yazışmaları yaşanan olayı ispat niteliğinde oldu.

Akabinde FNC Entertainment resmi bir duyuru ile FTISLAND lideri Choi Jong Hoon'un gruptan ayrılmasına karar verildiğini açıkladı.

Açıklamada Choi Jong Hoon'un inzivaya çekilerek tüm faaliyetlerini bırakacağı ve şirketin bundan böyle kendisini daha dürüst bir algı kazanarak topluma tekrar kazandırmaya yönlendirecekleri söylenildi. Ajans ayrıca bundan böyle sanatçılarının eğitim ve yönetimlerinde daha sıkı ve daha kapsamlı olmayı vaat etti.

Kısacası Choi Jong Hoon, FTISLAND'dan ayrıldı.


Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın